Frøkna ivrer over den nye kvinnekanalen


Jeg er jo som kjent kvinne og derfor jublet jeg selvsagt himmelhøyt da jeg i dag oppdaget at TvNorge skal lansere en egen kvinnekanal. Jeg syns det er så vakkert! TvNorge, som allerede gir oss damene så mye herlig kvinneorientert tv, skal tre støttende til og gi oss enda mer!

Allerede har kanalen gitt oss kvinnevennlige kvalitetssuksesser som Ungkaren, SOS Barnevakten, Dansefeber, Gilmore Girls, Åndenes Makt, Ugly Betty, Ekstrem Rengjøring, 10 dager – 10 år yngre, Hvordan se bra ut naken samt en strøm av programmer om interiør, design og mat. For ikke å glemme alle de rørende dokumentarene TvNorge velsigner oss kvinner med – om vanskapte barn og ekstremt tjukke voksne. Disse programmene beriker i sannhet livet mitt og sørger for at tårekanalene mine alltid er gullende rene.

Nå kan administrerende direktør i denne deilige kanalen – Morten Aas – fortelle alle norske kvinner at han har laget en kanal bare for oss. Og jammen har han tatt oss på kornet, man skulle nesten tro at han kjente oss slik som han har klart å oppsummere våre interesser; mat, klær, interiør, SFO, fest, magasiner, slanking, Toscana, elskere, menstruasjon, nytelse, shopping og Brad Pitt. Som om jeg skulle sagt det selv!

Dumme meg tør ikke alltid innrømme i sosiale sammenhenger at jeg er interessert i menstruasjon, og derfor er det jo så herlig befriende at TvNorge har skjønt hvor fascinert jeg er av nettopp dette og lovet meg å lage tv-underholdning av det. Jeg trodde jo dessuten at også menn kunne være interessert i mat, fest, elskere, Toscana og nytelse – men jeg skjønner jo nå at jeg har tatt feil. For jeg stoler jo på TvNorge, de skal jo tross alt lage en hel kanal bare for meg. Det skal bli godt å komme seg ut av dette internetthelvete og tilbake i sofaen foran tv-en.

Hei hurra for Morten Aas!

Det finnes ingen relaterte poster.

18 kommentarer, Legg igjen kommentar eller Ping

  1. Gretten

    Du er mrsm du! Grymt bra illustrasjoner også. Lager du dem selv eller låner du?

    [Svar]

    June 14th, 2007

  2. Frøken Makeløs

    Takk og takk! Jeg låner. Og så gir jeg dem ikke tilbake en gang. Fy for skam! :-)

    [Svar]

    June 15th, 2007

  3. Egoisten

    Kvinnekanal? Jaja, da blir det mer sport på TV Norge da. Helt ok for meg å trykke dere over i en aldri så liten nisjekanal. Men kom ikke sutrende tilbake når kvinnekanalen går konk. Ikke klag når det bare er sport i alle kanaler, ja og noen blodige splatterfilmer:)

    Egoisten
    - Åtgaumsforvaltar med positivt fokus på utviklingen av TV-tilbudet

    [Svar]

    June 15th, 2007

  4. Frøken Makeløs

    for i likhet med at alle kvinner interesserer seg for mensen og SFO, så er alle menn interessert i sport og splatterfilmer..?

    [Svar]

    June 15th, 2007

  5. Evil Giraffe

    Dette var nytt for meg, men må jo si det blir en stort fremskritt med “onsdagsfilmer” hver dag hele uken, dersom vi er heldige.

    “Følg en tapper kvinnes kamp mot kreften/voldelig ektemann/spiseforstyrrelsen, evt hennes kamp for retten til sine barn eller for å få livsgleden tilbake.”
    I hovedrollen: Kellie Martin.

    Fine greier, jeg gleder meg.

    [Svar]

    June 15th, 2007

  6. Esquil

    hehehe bra

    men mener du at ungkaren var et kvinneprogram? jeg husker det som en kis og 25 babes, ergo tjuefem tjuesjettedeler manneunderholdning.

    [Svar]

    June 15th, 2007

  7. radiohode

    Det er vel bare “Ekstrem rengjøring” som er kvinnesaker her? Noe med kjernevirksomhet og spisskompetanse?

    Hm. Det ble noe feil der….?

    [Svar]

    June 15th, 2007

  8. Frøken Makeløs

    evil giraffe: knis, veldig bra sagt!

    esquil: det var reality om kjærlighet. det er vel ingen menn som ser på sånt vel?

    radiohode: hmmm…

    [Svar]

    June 15th, 2007

  9. radiohode

    Jeg sa det var noe rart der? ;-)

    [Svar]

    June 15th, 2007

  10. Confiteor

    Yikes, dette kan vippe i begge retninger. når kommer vidunderet på plass?

    [Svar]

    June 16th, 2007

  11. Esquil

    Nah, jeg slukte ungkaren rått. Særlig den første, norsk/svenske versjonen. Det var jo helt genialt da trønderen og svensken ville ha den samme svenske dama, og hun valgte trønderen.

    dessuten fikk jeg et bittelite crush på hun som ble nr.3.

    [Svar]

    June 17th, 2007

  12. Frøken Makeløs

    radiohode: ekstrem rengjøring er vel omtrent det eneste jeg aldri har sett. helt utrolig at de klarer å lage underholdning av folks dårlige hygiene.

    confiteor: til høsten, visstnok.

    esquil: jeg husker ikke noe av det du nevner, husker bare den udødelige: “vil du ha den her blomsten?” har du dvd-en, mon tro?

    [Svar]

    June 17th, 2007

  13. Victoria

    Jippi! Dette var kjempegøy!

    [Svar]

    June 18th, 2007

  14. Lothiane

    Kvinnekanal om mensen og SFO..?

    Tror ikke jeg er “årntli” kvinne, jeg. Vil ikke ha en sånn kanal. Nå får jeg sikkert identitetskrise på toppen av alt - bare pga TVN.

    Jeg savner en sær kanal på TV. En som sender morsomme og absurde programmer med overraskende poenger. Ikke sånt man gjennomskuer storyen på, etter de første fem minuttene.

    [Svar]

    June 20th, 2007

  15. Frøken Makeløs

    victoria: bloggposten eller nyheten om kvinnekanal?

    lothiane: la oss nå ikke overlate det til tvnorge å definere hva som er ordentlige kvinner!

    jeg vil ha mer dokumentarer og rekonstruksjoner. digger det! i det hele tatt er spesialiserte tv-kanaler en god tanke, jeg bare syns ikke at kvinner generelt er en naturlig gruppe sånn sett.

    [Svar]

    June 20th, 2007

  16. radiohode

    Det finnes en kanal for deg, Frøken. Den heter “Discovery Channel”. Men den er sperret mot kvinnelig innsyn/påsyn.

    [Svar]

    June 20th, 2007

  17. Frøken Makeløs

    hm. så det er derfor jeg ikke får den inn altså. har alle menn den? for da skal jeg stikke til en kompis og kikke. hurra for rekonstruksjoner!

    [Svar]

    June 20th, 2007

Skriv en kommentar til “Frøkna ivrer over den nye kvinnekanalen”