Tv-serien Flight of the Conchords handler om livene til to fyrer fra New Zealand som bor i New York og prøver å slå gjennom som musikere. De har en eneste fan (som til gjengjeld dyrker dem som om de var Beatles) samt en aldeles håpløs manager som jobber på det New Zealandske konsulat. Innimellom begynner de å synge litt, som i klippet over. Anledningen her er at Jemaine har forelsket seg i en australsk jente, noe som er temmelig kritisk ettersom Australia er erkefienden.
Anyways. Morsom, fin, rar serie. Se den hvis du kan!
Det finnes ingen relaterte poster.
Jeg liker denne posten!
11 kommentarer, Legg igjen kommentar eller Ping
Flight of the conchords er kjempegøy! :)
[Svar]
February 24th, 2009
Enig! Jeg hadde også vært fan om jeg hadde bodd i NY! Har det begynt ny sesong på norsk tv?
Bret spilte forresten alv i Ringenes Herre :D
http://deathpunk.wordpress.com/2008/10/06/flight-of-the-conchords/
[Svar]
February 24th, 2009
Sesong 2 sendes i statene nå.(5 episode kom igår tror jeg). De ligger gjerne på nett et par timer etter at de har gått på TV. TPB is your friend….
[Svar]
February 25th, 2009
Sigird: Ja, kjempegøy! En av få serier som får meg til å LOLLE (festlig som verb, er det ikke? :-)
Heidi: Tror ikke den går på norsk tv. Helten avslører jo seg selv om den piraten han er i kommentaren under din :-)
Håttstøff: Det går ikke på norsk tv, gjør det?
[Svar]
February 25th, 2009
Også en av mine favoritter. Liker spesielt godt foux de fa fa, fransk for begynnere i følge Flight of the conchords:
http://www.youtube.com/watch?v=FUVagbFcSUU
Kan også tipse om podcast på iTunes der flere snutter av bandets eneste dedikerte fan, Mel, legger ut blogg, veldig underholdende.
Takk for kjekke klipp, frøken!
[Svar]
February 25th, 2009
Kjæresten er fullstendig hektet, jeg har bare sett halve sesong 1 så langt, men getting there :)
[Svar]
February 25th, 2009
Gikk på NRK3 før, i hvert fall. Krinken über alles.
[Svar]
February 25th, 2009
RikkeRøkke: Hahaha, kjempemorsomt! Og så sekstitallsinpirert! Me like. Podcast av FOC høes jo helt genialt ut, skal sjekke.
I går så jeg episoden der begge gutta forelsker seg i en dame som leter etter sin epileptiske hund. Det var en av de bedre!
Minnea: Det blir bare bedre og bedre jo mer du ser, så du kan bare glede deg :-)
Bein: Jeg <3 krinken (og er alltid i tvil om hvilken vei det tegnet skal stå..?)
[Svar]
February 26th, 2009
Kom over ses 1 i dag på Platecompaniet og kjøpte den. Blogger styrer i mellomtiden hele film-, musikk- og tv-seriesmaken min. Det er nesten skremmende å se feks spotify spillelista mi, hvor sikkert 40% av sangene er kommet direkte eller indirekte fra blogger og bloggere (for ikke å snakke om at alle de spillelistene jeg har som jeg ikke har laget selv er laget av andre bloggere)
[Svar]
March 8th, 2009
Åh, da har du mye å glede deg til! Og at bloggere inspirerer deg til å høre ny musikk og se nye filmer er da bare stas? Det syns jeg jaffal.
[Svar]
March 9th, 2009
Ja, klassisk eksempel på å bruke helt feil ord. Der det står “skremmende” burde det stå “artig” eller noe i den kategorien (og jeg talte over. Det riktige tallet er 32%, og da innbefatter det noen sanger som dukket opp da jeg drev meg research til Turangabloggen som jeg har talt med).
Du skal få en tv-serieanbefaling i retur: Pushing Daisies. Om ikke annet så for alle de fine kjolene de har på seg.
[Svar]
March 10th, 2009
Skriv en kommentar til “Flight of the conchords”