He’s just not that into you


Etter nesten fem måneder fikk jeg endelig overtalt Helten til å se en jentefilm sammen med meg (han påstår vi har sett opptil flere jentefilmer, men hallais - Once er ikke en ordentlig jentefilm og dessuten var det han som foreslo den). He’s just not that into you er derimot skikkelig, ordentlig jentefilm. Og utrolig nok; Helten likte den (men det kommer han nok aldri til å innrømme offentlig).

Jeg må dessverre innrømme at jeg har boken som filmen er bygget på, men den er altfor ekstrem og svart/hvitt og lite gjenkjennelig. Filmen derimot, kjente jeg meg igjen i i nesten alle scenene. I klippet over er Gigi (Ginnifer Goodwin) på date med en kar som sier at han skal reise utenbys i noen dager og vil derfor ikke være tilgjengelig på en stund. Gigi nødringer Alex (Justin Long), en bekjent som aldri nøler med å fortelle henne sannheten om mennene hun dater (de er ikke interessert).

Budskapet i filmen er at hvis kvinner slutter å unnskylde mennene vi dater (kanskje han har mistet telefonnummeret mitt/bestemoren hans er blitt syk/han har mye å gjøre på jobben/han er skremt av hvor selvsikker jeg virker) og i stedet innser at de faktisk ikke er særlig interessert, så hadde vi spart oss selv en masse tid og energi og hodebry. Og det er et budskap jeg mer enn gjerne skriver under på.

Det finnes ingen relaterte poster.

8 kommentarer, Legg igjen kommentar eller Ping

  1. Amen to that!! :D Jeg elsker den filmen, og den har et veldig viktig budskap(for oss jenter.) Den filmen skulle kommet ut da jeg var singel og ulykkelig. :P

    [Svar]

    May 2nd, 2009

  2. Den har jeg lyst å se og.

    [Svar]

    May 2nd, 2009

  3. Reidun Beate: Ja, mange gode poenger i filmen. Blant annet dette med at vi sier til småjenter at gutter som erter dem og plager dem, antagelig er veldig forelsket i dem. Akk, misforståelsene begynner allerede der (note to self; aldri si sånt til Makeløs Niese).

    Mokath: Da syns jeg du skal gjøre det :-)

    [Svar]

    May 3rd, 2009

  4. ok, nå skal jeg på kino, med andre ord! kjekt å cut the crap så fort man kan, for det er jo veldig gøy å være singel, så lenge man ikke bare whiner over alle disse guttene som mister telefonnumre/har syke bestemødre/jobber nattskift osv.

    [Svar]

    May 3rd, 2009

  5. Prinsesse Villikke

    Jeg har sett filmen. Og jeg har boka. Og jeg er enig.

    Men er det ikke litt trist at filmens budskap også er at alt er opp til guttene? “If he likes you, he’ll make it happen”.

    [Svar]

    May 3rd, 2009

  6. håttstøff

    At helten likte filmen er vel litt vel overdrevet. Tipper han sa den ikke var dårlig….

    [Svar]

    May 3rd, 2009

  7. eldarin

    Om du har Spotify - her er manne som langserter “He’s just not that into you” http://open.spotify.com/track/1SvCoUFf0sSnK4Rl2cVYNr

    [Svar]

    May 3rd, 2009

  8. Astrid: Bruke tid på menn som ikke er interessert er definitivt ikke en av singlelivets største gleder! God kinotur :-)

    Prinsesse Vilikke: Jo og det er en av de tingene jeg hadde mest imot boka. Syns filmen er bedre, men er absolutt enig med deg. Den er nok litt for amerikansk - vi nordkvinner klarer jo fint å få ting til å skje selv!

    Håttstøff: Og når han sier det så mener han egentlig at den er bra :-D

    Eldarin: Morsomt, det skal jeg sjekke ut!

    [Svar]

    May 4th, 2009

Skriv en kommentar til “He’s just not that into you”